ZABAWY Z PRZYMRUŻENIEM OKA – usprawnianie widzenia dla dzieci

Mamy bogate doświadczenie poparte zarówno wieloletnią praktyką w pracy z dziećmi z problemami z percepcją wzrokową, jak i prowadzonymi badaniami naukowymi w tym obszarze. Łączymy specjalistyczne podejście z zabawą dostosowaną do zainteresowań i możliwości dziecka.

Zabawy z przymrużeniem oka to zajęcia skierowane do dzieci z zaburzeniami percepcji wzrokowej.

Proponujemy m.in.:

  • Stymulowanie do patrzenia
  • Rozwijanie podstawowych i zaawansowanych funkcji wzrokowych: fiksacja, lokalizowanie, śledzenie, przerzucanie spojrzenia z obiektu na obiekt, przeszukiwanie, koordynacja wzrokowo-ruchowa, odróżnienie figury od tła oraz spostrzeganie stosunków przestrzennych i położenia przedmiotów w przestrzeni, stałość spostrzegania, itp.
  • Kształtowanie pojęć
  • Rozwijanie pamięci i uwagi wzrokowej
  • Efektywne wykorzystywanie wzroku i interpretowanie informacji wzrokowych.

Zajęcia prowadzą doświadczeni specjaliści – terapeuci widzenia, nauczyciele orientacji przestrzennej, łączący w swych działaniach naukę i praktykę.

Zapraszamy dzieci do Poradni CEDUNIS na zajęcia z usprawniania widzenia. Zajęcia prowadzimy także w soboty!

Poradnia znajduje się w centrum Warszawy –  łatwo do nas dojechać! Poradnia CEDUNIS  ul. Kielecka 20 (Mokotów, przy przedszkolu nr 188) 02-550 Warszawa.

Zapisy drogą telefoniczną lub mailową: dr Joanna Witczak-Nowotna,  tel. +48 667 958 040. W okresie wakacyjnym dyżur pod telefonem 730 338 832

(pn.-pt., godz. 9.00-17.00), e-mail: j.witczak@cedunis.org.pl

www.cedunis.org.pl